Resultat 2019

Datum/Plats Tävling Hund Resultat Domare
16/11 Gagnef-Floda BK Officiell utställning Essibos Heia 1a Junior CK BTKL 4 BIS 1 Junior Jørgen Hindse
16/11 Gagnef-Floda BK Officiell utställning Essibos Farah 1a Unghund CK BTKL 3 BIS 4 unghund Jørgen Hindse
16/11 Gagnef-Floda BK Officiell utställning Essibos Britt  2:a  Bruksklass CK Jørgen Hindse
16/11 Gagnef-Floda BK Officiell utställning Essibos Essie 1a Öppenklass CK BIR BIS 3 Vuxen Jørgen Hindse
16/11 Gagnef-Floda BK Officiell utställning Essibos Celin 2a Öppenklass CK Jørgen Hindse
16/11 Gagnef-Floda BK Officiell utställning Essibos Brisco 2a Bruksklass CK BHKL 2 Jørgen Hindse
16/11 Gagnef-Floda BK Officiell utställning Uppfödargrupp Vuxen 1a HP BIS 1 Brisco, Essie, Farah, Heia Jørgen Hindse
19/10 SBK Uppsala BK Officiellt prov Safft-Security Coxie 92-84-87=263p 5e plats Camilla Dahlgren Mats Axenvik Micke Pouno
12/10 Sk Enköping Officiellt prov Essibos Britt  IGP 1 A:82 B:73 C:81=236p Jan Nilsson
12/10 Sd Småland Schäfer Special Essibos Indra Vv 3 L+ 9-12 mån TL Berndt Weber
5/10 Sd Östergötland Schäfer Special Essibos Indra Vv 1 L + 9-12 mån TL BIR Leif Einarsson
21/9 Sk Enköping Schäfer Special Uppfödargrupp Vuxen 1 HP Larsa Nielsen
21/9 Sk Enköping Schäfer Special Barn med Hund 1:a Melina och Estelle Peter Scholing
21/9 Sk Enköping Schäfer Special      
21/9 Sk Enköping Schäfer Special Essibos Brisco V2 Bruksklass H Larsa Nielsen
21/9 Sk Enköping Schäfer Special Essibos Essie SG 1 24-36 mån T Larsa Nielsen
21/9 Sk Enköping Schäfer Special Essibos Farah SG 3 18-24 mån T Larsa Nielsen
21/9 Sk Enköping Schäfer Special Essibos Heia SG 1 12-18 mån T BTKL 2 Larsa Nielsen
21/9 Sk Enköping Schäfer Special Essibos Gasa SG 2 12-18 mån T Larsa Nielsen
21/9 Sk Enköping Schäfer Special Essibos Hunter SG 1 12-18 mån H BHKL 2 Larsa Nielsen
21/9 Sk Enköping Schäfer Special Essibos Gino SG 2 12-18 mån H Larsa Nielsen
21/9 Sk Enköping Schäfer Special Essibos Irox Vv 1 L 6-9 mån H  Larsa Nielsen
21/9 Sk Enköping Schäfer Special Essibos Indra Vv 1 L+ 6-9 mån TL BIR Larsa Nielsen
21/9 Sk Enköping Schäfer Special Essibos Jessie Vv 3 L+ 4-6 mån T Larsa Nielsen
23-25/8 Sörmlands distriktet Officiellt prov Safft-Security Coxie IGP 3 A:90 B:84 C:81=255p Nicklas Björkblom Mattias Eriksson Micke Pounu
21/9 Sk Enköping Schäfer Special Essibos Juni Vv 4 L+ 6-9 mån T Larsa Nielsen
27-28/7 SSM Vårgård Schäfer special Essibos Essie SG 5 24-36 mån T Dirk Gabriel
27-28/7 SSM Vårgård Schäfer special Essibos Gino SG 7 12-18 mån H Frank Goldlust
27-28/7 SSM Vårgård Schäfer special Essibos Gasa SG 5 12-18 mån T Dirk Gabriel
26/7 SSM Vårgård Schäfer special Essibos Hera Lobande 8:a 9-12 mån T Leif Einarsson
26/7 SSM Vårgård Schäfer special Essibos Heia Lobande 9:a 9-12 mån T Leif Einarsson
26/7 SSM Vårgård Schäfer special Essibos Ivan Lovande 8:a 6-9 mån H Åka Imland
26/7 SSM Vårgård Schäfer special Essibos Izabell Lovande 5:a 6-9 mån T Leif Einarsson
26/7 SSM Vårgård Schäfer special Essibos Indra Lovande 5:a 6-9 mån TLH Leif Einarsson
30/6 SD Närke Schäfer special Essibos Essie SG 1 24-36 mån T BTKL 4 Lars Hammar
30/6 SD Närke Schäfer special Essibos Gino SG 1 12-18 mån H BHKL 3 Lars Hammar
30/6 SD Närke Schäfer special Essibos Gasa SG 3 12-18 mån T Lars Hammar
30/6 SD Närke Schäfer special Essibos Gnista SG 7 12-18 mån T Lars Hammar
30/6 SD Närke Schäfer special Essibos Heia Vv 2 9-12 mån T Lars Hammar
30/6 SD Närke Schäfer special Essibos Izabell Vv 1 6-9 mån T BTKL 2 Lars Hammar
15-16/6 SM och VM kval Officiellt Prov Safft-Security Coxie A:90 B:83 C:89= 262p Tommy A, Anders J och Thomas F
11/6 Röntgen Officiell Röntgen Essibos Gnista HD: B ED: 0  
30/5 SK Hagatorp Schäfer special Essibos Brisco V2 Bruksklass H Lars Nielsen
30/5 SK Hagatorp Schäfer special Essibos Essie SG 1 24-36 mån T  Lars Nielsen
30/5 SK Hagatorp Schäfer special Essibos Gino SG 4 12-18 mån H Lars Nielsen
30/5 SK Hagatorp Schäfer special Essibos Gasa SG 3 12-18 mån T Lars Nielsen
30/5 SK Hagatorp Schäfer special Essibos Ivan Vv 4 L+ 6-9 mån H Lars Nielsen
30/5 SK Hagatorp Schäfer special Essibos Irox Vv 5 6-9 mån H Lars Nielsen
30/5 SK Hagatorp Schäfer special Essibos Izabell Vv 1 L+ 6-9 mån T BTKL 2 Lars Nielsen
30/5 SK Hagatorp Schäfer special Essibos Hera Vv 2 L+ 6-9 mån T Lars Nielsen
9/5 Röntgen Officiell Röntgen Essibos Gasa HD: B ED: 0  
7/5 Röntgen Officiell Röntgen Essibos Gino HD: A ED: 0  
11/5 Skutskärs BK Officiellt prov Essibos Essie UHP Godkänd  
11/5 FMBB Tjeckien VM Belgiska Vallhundar Safft-Security Coxie A:82 B:78 C:76 =236  
15/4 Sk Enköping Officiellt prov Essibos Essie BH prov Godkänd Jan Nilsson
5/3 Röntgen Officiell Röntgen Essibos Finess HD: B ED: 0  
2/2 SD Stockholm Officiell utställning Essibos Farah 4a Excellent CK 9-18 mån Ulrica Bark
2/2 SD Stockholm Officiell utställning Essibos Gasa 6a Excellent 9-18 mån Ulrica Bark
2/2 SD Stockholm Officiell utställning Essibos Heia 1a HP 4-6 mån 2 BTKL Patrik Blomqvist
10/2 Enköpings BK Vandringspris Safft-Security Coxie Bästa IPO hund 2018